Деменція — це руйнівний стан, що змінює життя як пацієнта, так і його близьких. Хоча ліки немає, є низка кроків, які ви можете зробити, щоб знизити ймовірність розвитку цього захворювання.

Здорове тіло є ключем до здорового розуму, а прості зміни способу життя можуть допомогти знизити наші шанси на розвиток деменції.

Киньте курити

Ні для кого не секрет, що куріння шкідливе для здоров’я, але страждають не лише легені. Куріння також збільшує кількість бляшок, які накопичуються в кровоносних судинах, ускладнюючи переміщення крові по тілу. Це може запобігти попаданню крові в мозок, підвищуючи ризик розвитку деменції.

Відмова від куріння — один із найкращих способів знизити ризик розвитку деменції.

Дотримуйтесь збалансованої дієти

Надмірна вага або ожиріння означають, що у нас більше шансів розвинути діабет 2 типу та високий кров’яний тиск – обидва стани пов’язані з вищим ризиком хвороби Альцгеймера та судинної деменції – двох найпоширеніших форм деменції.

Намагайтеся уникати оброблених або жирних продуктів, включаючи ковбаси та гамбургери, готові страви, тістечка та печиво, оскільки вони можуть підвищити рівень

Продовжуйте рухатися

Поряд із правильним харчуванням фізичні вправи можуть допомогти запобігти деменції. Залишатися активним і займатися хобі допомагає підтримувати фізичну силу та спритність. Це також може допомогти контролювати нашу вагу та кров’яний тиск.

Тримайте свій мозок у формі

Хоча зарахування на курс навчання може бути корисним, також можуть допомогти безкоштовні варіанти, такі як програми для вивчення мови або отримання книги в місцевій бібліотеці. Якщо ви хочете освоїти нову навичку або навчитися грати на музичному інструменті, на YouTube є безліч безкоштовних уроків.

Скоротіть вживання алкоголю

Якщо ви п’єте, скорочення споживання алкоголю може знизити ризик погіршення когнітивних функцій.

“Це пов’язано з тим, що надмірне вживання алкоголю протягом тривалого часу може спричинити пошкодження головного мозку та збільшити ризик розвитку деменції”.