З’являється дедалі більше доказів, що правильні харчові добавки перешкоджають розвитку раку, і більшість цих джерел їжі засновані на рослинах. Завдяки своїм унікальним фітохімічним речовин один овоч може зменшити кількість ракових клітин на 75 відсотків.

Не всі види раку можна запобігти, але є наукові докази, що здорове харчування забезпечує певний рівень захисту від хвороби. Фітонутрієнти, зокрема, рекомендуються, оскільки можуть працювати разом, щоб знизити ризик розвитку раку. Один овоч, багатий на такі фітохімічні речовини, може зменшити кількість ракових клітин на 75 відсотків.

Броколі містить кілька антиоксидантів, які мають далекосяжні наслідки для здоров’я, включаючи зростання раку, запалення та зниження розумових здібностей. Одним з найбільш важливих є кемпферол – основне з’єднання в паростках броколі після гідролізу. У кількох дослідженнях було показано, що він знижує ризик хронічних захворювань за рахунок посилення антиоксидантного захисту організму від вільних радикалів.

Однак є кілька інших корисних компонентів броколі, зокрема:

  • Каротиноїди
  • Вітамін C
  • Глюкозинолати
  • Фолат
  • Харчові волокна
  • Флавоноли

Деякі з’єднання можуть ефективніше уповільнювати зростання раку.

Дослідження з цього приводу проводилися ще 1997 року. З тих пір було виявлено, що паростки броколі мають антиканцерогенні властивості. У броколі, зокрема, міститься велика кількість фітохімічної речовини, званої сульфорафаном, яка є протираковою рослинною сполукою, пов’язаною зі зниженням ризику раку передміхурової залози, раку молочної залози, раку товстої кишки і раку порожнини рота. Фотохімічний сульфорафан «зменшив розмір та кількість ракових клітин до 75 відсотків.

Є кілька способів, якими фітонутрієнти броколі можуть допомогти в цьому, включаючи допомогу в регулюванні гормонів та естрогену.
Іноді ці хімічні речовини уповільнюють ріст ракових клітин та блокують запалення, а також допомагають знизити ризик ушкодження, спричиненого окислювачами.