Давно відомо про негативний вплив зловживання алкоголем. Але існують дослідження, які показують благотворний його вплив при вживанні в помірній кількості.

Так дослідження, представлене в European Journal of Preventive Cardiology, допомогло знайти взаємозв’язок між помірним споживанням алкоголю і ризиком серцево-судинних захворювань. Автори взяли за основу спочатку здорових літніх людей. Це стало відмітним моментом роботи. Зазвичай такі дослідження проводяться на молоді.

Вчені використовували дані приблизно 18 000 учасників з США та Австралії, у віці старше 70 років. У них не було серцево-судинних захворювань, деменції або інвалідності, що обмежує їх незалежність. Кожен учасник повідомив, скільки алкоголю він споживав на тиждень.

Читайте також:  Що любить орган довголіття: 10 продуктів для здоров'я кишківника

Вчені виконали перехресний аналіз з даними про стан здоров’я, зібраними за майже п’ять років. Було виявлено, що учасники в групах, які випивали 3,5 напою на тиждень, знижували свій ризик серцево-судинних захворювань. Зокрема, у них рідше виникав Серцевий Напад, інсульт або серцева недостатність, в порівнянні з тими, хто ніколи не пив алкоголь. Висновки були актуальні для обох статей.

Хоча результати показали, що помірне вживання алкоголю знижує ризик серцевих захворювань в цілому, вони також показали, що він може знижувати ризик передчасної смерті. Це спостерігалося все в тій же групі учасників.

Керівник дослідження, доктор медичних наук, кардіолог зі школи громадської охорони Здоров’я університету Монаша Йоганнес Нойманн прокоментував результати: “помірне споживання алкоголю в цій групі здорових літніх людей не впливало негативно на серцево-судинні захворювання і загальну смертність. Але потрібні подальші дослідження”.

Читайте також:  Розкрито секрет стрункості та здоров'я довгожителів

Джерело: BestLife