Існує багато різних типів деменції, найбільш поширеними з яких є хвороба Альцгеймера і судинна деменція. Синдром можна діагностувати вже у віці 45 років. Незважаючи на те, що від цього стану немає ліків, своєчасний діагноз може допомогти уповільнити прогресування або зберегти розумову функцію людини довше.

За даними Alzheimer’s Society, в цілому жінки страждають деменцією більше, ніж чоловіки. Насправді, жінок з цим захворюванням у всьому світі більше, ніж чоловіків. Згідно з скануванням мозку, дослідження показують, що швидкість, з якою клітини мозку вмирають, у жінок виявляється швидше, передає Express.

Ще одним фактором, що лежить в основі цієї статистики, також може бути те, що жінки, як правило, живуть довше, однак деменція викликана не тільки віком, але і захворюваннями головного мозку.

Жінки ігнорують такі симптоми деменції:

  • Часті непотрібні покупки
  • Соціальна ізоляція
  • Різниця в настрої
  • Проблеми з мовою

Як розповів сімейний психіатр Джаред Хітман, надмірні покупки можуть являти собою звичайну процедуру запасання різних предметів, включаючи туалетні приналежності або косметику.

“Вирушаючи за покупками, про недавні покупки часто використовуваних предметів часто забувають. Це може призвести до покупки предметів через впевненість у тому, що вони закінчуються”, – додав він.

Соціальна ізоляція – поширена ознака зниження когнітивних здібностей, який можна виявити у чоловіків і жінок.

Люди з постійним зниженням когнітивних здібностей також можуть не мати соціальної обізнаності, що може призвести, наприклад, до недоречних жартів.

Ще одна ознака – важко стежити за розмовою або підбирати потрібне слово. У людини з деменцією можуть виникнути проблеми з вербальним виразом себе.