Високий кров’яний тиск-поширене захворювання, що підвищує ризик серцевого нападу або інсульту. Зниження артеріального тиску можна домогтися за рахунок різноманітних змін способу життя.

Поряд з регулярними вправами, обмеженням вживання алкоголю і відмовою від куріння, дієта є важливим засобом контролю рівня цукру в крові. Деякі продукти були досліджені на предмет їх здатності знижувати кров’яний тиск, передає Express.

Амарант – це псевдозлакова рослина, що означає рослину без трави, яку можна приготувати так само, як зернові культури.

Білки, виявлені в Амаранті, сильно відрізняються від білків пшениці, проса або рису, а деякі з них мають антигіпертензивні властивості. Деякі білки, що містяться в зернах амаранту, інгібують фермент, що перетворює ангіотензин, який виробляє гормон, що звужує кровоносні судини і підвищує кров’яний тиск.

Читайте також:  Хвороби серця: 3 продукти, які варто скоротити, щоб уникнути інфаркту

Ці експерименти в основному проводилися в лабораторних умовах або в дослідженнях на тваринах. Дослідження, проведені на щурах, показали, що дієта, багата амарантом, призводить до зниження рівня холестерину.

Наприкінці 28-денної дієти артеріальний тиск був на 18 відсотків нижчим, а рівень холестерину – на 16 відсотків. Холестерин-це форма жиру, розчинного в крові. Він може прилипати до стінок кровоносних судин, утворюючи бляшки, що звужують артерію і підвищують кров’яний тиск.

Амаранти відносяться до групи цільнозернових продуктів, які пов’язані з іншими перевагами для здоров’я. Дієта, багата цільнозерновими, фруктами, овочами і нежирними молочними продуктами, ефективна в запобіганні розвитку високого тиску. Ця дієта також була пов’язана зі зниженням ризику діабету 2 типу.

Читайте також:  Жирова хвороба печінки через алкоголь: названо 5 ранніх «розпливчастих» ознак

Діабет другого типу є частим супутнім захворюванням гіпертонії, при цьому обидва фактори мають загальні фактори ризику, такі як надмірна вага.