Дієта з високим вмістом рослинних продуктів може знизити ризик когнітивних порушень та деменції у людей похилого віку. Нове дослідження показало, що дієтичні зміни можуть запобігти погіршенню когнітивних функцій. Це може часто прогресувати у нейродегенеративних захворюваннях. Серед них хвороба Альцгеймера та інші форми недоумства.

12-річне дослідження проводилося вченими із Барселонського університету. У програмі взяли участь понад 800 осіб віком 65 років та старше.

“Ми проаналізували модулюючу роль дієти в ризик когнітивних порушень”, – пояснила дослідник Мірейя Урпі-Сарда. «Результати показують значний зв’язок між цими процесами та деякими метаболітами».

Дослідники помітили, що вживання таких продуктів, як какао, кава, гриби і червоне вино, може захистити від когнітивних порушень.

Читайте також:  Вчені з Гарварду назвали п'ять «простих звичок», які здатні продовжити життя на 10 років

Вони також виявили, що мікробний метаболізм яблук, какао, зеленого чаю, чорниці, апельсинів та гранатів із високим вмістом поліфенолів може додатково захистити роботу мозку.

Згідно з дослідженням, такі метаболіти, як 2-фуроїлгліцин і 3-метилантин, які є ознаками вживання кави та какао, «володіли захисним профілем».

У той час як сахарин, наприклад, який вказує на споживання штучного підсолоджувача, був пов’язаний з шкідливою дією на мозок.

Професор Мерсе Паллас із Барселонського університету прокоментувала:

«Дослідження потрібне для розробки профілактичних та терапевтичних стратегій, які допомагають дбати про наше когнітивне здоров’я».

Перехід на більш рослинну дієту справді може запобігти деменції. Вживання більшої кількості фруктів, овочів та бобових після 70 років означає поглинання більшої кількості поліфенолів та біоактивних сполук. За словами дослідників, це може допомогти знизити ризик зниження когнітивних функцій через старіння.

Читайте також:  Названі корисні властивості баклажанів