Можливо, ми всі п’ємо більше кави, щоб вижити на карантині через коронавірус COVID-19. Сьогодні вчені оголосили, що знають найздоровіший спосіб приготувати каву.

Перше дослідження, в якому вивчалися зв’язок між методами заварювання кави і ризиком інфарктів і передчасної смерті, прийшло до висновку, що фільтрований напій є найбезпечнішим. Дослідження опубліковано 23 квітня в “Європейському журналі профілактичної кардіології” (European Journal of Preventive Cardiology), журналі”Європейського товариства кардіологів”.

“Наше дослідження дає переконливі докази зв’язку між методами заварювання кави, інфарктами і тривалістю життя”, – сказав автор дослідження професор Даг с.Тель з Університету Гетеборга (Швеція). “Нефільтрована кава містить речовини, що підвищують рівень холестерину в крові. Використання фільтра видаляє їх і знижує ймовірність серцевих нападів і передчасної смерті”.
Вчені з’ясували, що чашка нефільтрованої кави містить в 30 разів більше концентрації ліпідоподібних речовин в порівнянні з фільтрованою кавою.

Фільтрована кава корисна

Вживання кави не є небезпечною звичкою. Пити фільтровану каву “було безпечніше, ніж взагалі ніякої кави”. У порівнянні з відсутністю кави, фільтрований напій пов’язаний з 15% зниженням ризику смерті від будь-якої причини, показало дослідження. Що стосується смерті від серцево-судинних захворювань, фільтрований напій був пов’язаний з 12% зниженням ризику смерті у чоловіків, і 20% зниженням ризику смерті у жінок в порівнянні з відсутністю кави. Найнижча смертність була серед споживачів від 1 до 4 чашок фільтрованої кави в день.