Очі можуть ставати червоними з різних причин. Іноді це є наслідком алергічної реакції, однак у деяких випадках слід звернутися до лікаря.

Про найпоширеніші причини почервоніння очей розповіли фахівці Клівлендської клініки (Cleveland Clinic).

Алергія

Зазвичай очі червоніють за сезонної алергії. Вони також можуть свербіти, сльозитися і “горіти”. Якщо причини алергії невідомі і раніше вона не виникала, слід звернутися до лікаря. Зазвичай при алергії допомагають безрецептурні краплі очей, таблетки і назальні спреї.

Пошкоджені кровоносні судини

Пошкоджені кровоносні судини на поверхні ока можуть викликати тривогу, але зазвичай цей стан самостійно проходить через пару днів і не впливає на зір. Почервоніння очей у разі може бути пов’язані з травмуванням, різким підвищенням артеріального тиску чи прийомом деяких ліків. До лікаря слід звернутись у тому випадку, якщо при пошкодженні кровоносних судин з’являється біль або погіршується зір.

Читайте також:  6 правил харчування для тих, хто переживає сильний стрес

Сухість очей

Іноді очі починають червоніти при надмірній сухості. Це супроводжується відчуттям, ніби у вічі потрапив пісок. До лікаря слід звернутися, якщо безрецептурні краплі від сухості у власних очах не поліпшують стан. Зазвичай сухість виникає при нестачі сну та надто тривалій роботі за екраном комп’ютера або телефону.

Роздратування або інфекція

Причиною почервоніння очей можуть стати подразнення (наприклад, при використанні контактних лінз) або інфекція, викликана бактеріями, вірусами, грибками або паразитами. Якщо з’являється біль в очах, чутливість до світла та нечіткість зору слід звернутися до лікаря.

Рожеве око (кон’юнктивіт)

При кон’юнктивіті (запалення слизової оболонки ока) органи зору можуть ставати червоними. Також з’являється печіння, свербіж та припухлість. У цьому випадку слід звернутися до лікаря.

Читайте також:  Здоров'я Ілона Маска: мільярдер розповів, як покращити сон - «це велика справа»