Деменція – це модель зниження когнітивних функцій, що виникає внаслідок припинення зв’язку між клітинами мозку. Попереджувальні ознаки, такі як втрата пам’яті та підвищене почуття сплутаності свідомості, повинні спонукати вас звернутися за медичною допомогою.

Тепер нові дані свідчать про те, що дисципліновані та екстравертовані люди можуть бути позбавлені зниження когнітивних функцій у пізнішому віці. Невротикам, однак, може не поталанити.

Нові результати показують, що у сумлінних людей може бути менше шансів зазнати зниження когнітивних функцій у пізнішому віці, тоді як у невротичних людей може бути більш висока схильність до когнітивної дисфункції.

Спостереження було зроблено під час аналізу даних майже 2000 осіб, які отримали особистісну оцінку своїх когнітивних здібностей. Результати опитування показали, що з більш високими показниками сумлінності з меншою ймовірністю виявляли ознаки легких когнітивних порушень під час дослідження.

Більше того, ті, хто набрав високі бали за екстраверсією або ті, хто має низькі бали за невротизмом, зберігали когнітивну гнучкість довше, ніж інші учасники.

Томіджо Йонеда, дослідник з докторським ступенем у Департаменті медичних соціальних наук Північно-Західного університету в Чикаго, зазначив, що особистісні риси відображають стійкі моделі мислення людей.

Невротизм вимірює схильність до негативних емоцій, тоді як сумлінність вимірює схильність до відповідальності та організованості. Остання характеристика постійно пов’язана з іншими навичками здорового способу життя, включаючи дієту та фізичну активність.