Деменція-загальний термін, що позначає зниження активності мозку-викликає ряд симптомів, які значно погіршують якість життя. Характер симптомів залежить від типу деменції. Втрата пам’яті – відмітна ознака хвороби Альцгеймера, частої причини деменції, але це не єдиний попереджувальний знак.

Фактично “порушення сну може вплинути на 25 відсотків людей з легкою та помірною деменцією та 50 відсотків людей з важкою деменцією”, – попереджає клініка Мейо. На думку медиків, порушення сну мають тенденцію посилюватися в міру прогресування деменції, передає Express.

Що потрібно шукати?

Клініка Мейо пояснює:

“Можливі проблеми зі сном включають надмірну сонливість протягом дня і безсоння з труднощами при засипанні і збереженні сну. Також поширені часті пробудження вночі і передчасні Ранкові пробудження”.

Читайте також:  Захоплення кавою безпечне для майбутніх мам

Дослідники ще не впевнені, в якому напрямку відбувається взаємодія – чи є поганий сон причиною або загостренням недоумства або ж деменція призводить до поганого сну.

Деякі дослідники вважають, що обидві ці теорії можуть бути правдою, і зв’язок може бути круглим. Накопичення амілоїду, що є відмітною ознакою хвороби Альцгеймера, може бути причиною зв’язку між хворобою Альцгеймера і циклами сну і неспання.

Підвищений рівень амілоїду в мозку зазвичай спостерігається у людей з хворобою Альцгеймера, і дослідження показали, що підвищений рівень амілоїду може бути пов’язаний з поганою якістю сну.