Ловити рак на ранній стадії життєво важливо, але деякі онкологічні недуги тенденційно діагностуються на пізніх стадіях, – і рак шийки матки є саме таким. У деяких жінок взагалі не проявляється ніяких ознак цього захворювання.

Симптоми раку шийки матки не завжди очевидні – він може не давати ніяких проявів, поки не досягне просунутої стадії. Ось чому дуже важливо відвідувати гінеколога і проводити необхідні для обстеження шийки матки процедури в порядку профілактично медоглядів.

Що стосується ранніх ознак захворювання, то вони можуть бути наступними.

Ненормальна кровотеча (під час або після сексу, між періодами, а також в період після менопаузи). Найбільш поширеною і самою ранньою ознакою раку шийки матки є нерегулярна кровотеча. Це відбувається, коли ракові клітини ростуть на тканині нижче шийки матки. Кровотеча є особливо тривожною ознакою у жінок в постменопаузі, у яких більше немає менструації.

Читайте також:  Як скинути вагу за допомогою яєць

Незвичайні виділення з піхви. Різка зміна кольору, запаху і консистенції виділень з піхви – це дуже серйозний привід відвідати лікаря. Коли раковим клітинам бракує кисню для розмноження, це може викликати інфекцію, яка призводить до дивних запахів.

Дискомфорт або біль під час сексу. Біль під час сексу може бути ознакою цілого ряду різних проблем, і одна з них – рак шийки матки. Оскільки хвороба часто протікає без симптомів, біль під час статевого акту є одним з ключових показників. Це може бути ознакою того, що рак поширюється на навколишні тканини.

Біль в попереку. Такий біль може бути пов’язаний з перевантаженнями і неправильним рухом, але також може бути попереджувальною ознакою проблем з репродуктивними органами. Постійний біль в нижній частині спини або з боку апендикса може бути ознакою раку шийки матки.

Читайте також:  Ці п'ять щоденних звичок допоможуть вам схуднути

Ненавмисна втрата ваги. Втрата апетиту й незрозуміла втрата ваги, як правило, є ознаками того, що організм не працює належним чином. Приблизно у половини всіх онкологічних хворих спостерігається кахексія, синдром виснаження, який викликає метаболічні зміни, що призводять до втрати м’язової маси і жиру. Якщо ви помітили, що стали їсти менше або втрачаєте вагу, хоча харчові звички не змінилися, обов’язково обстежтеся у лікаря.

Джерело: МедікФорум