Виявлено новий генетичний фактор, пов’язаний з більш високим ризиком деменції та інших когнітивних станів у літньому віці.

Це найрідкісніша група крові AB (четверта), що зустрічається приблизно у одного з 25 осіб. Дослідження показало, що четверта група надмірно представлена серед людей з проблемами пам’яті та мислення. Автор дослідження Мері Кушман, пояснює, що група крові є лише одним з декількох факторів, що підвищують ризик розвитку деменції.

“Група крові також пов’язана з іншими судинними захворюваннями, такими як інсульт, тому результати підкреслюють зв’язок між судинними проблемами та здоров’ям мозку. Для підтвердження цих результатів необхідні додаткові дослідження”.

Автори дослідження вивчили за трирічний період вивчали 30 000 чоловік. Команда Кушмана визначила групу з 495 осіб, у яких за цей час розвинулися когнітивні проблеми, і групу з 587 осіб, які не страждали будь-якими когнітивними проблемами.

Дві групи порівнювали, щоб побачити, чи є якісь інші відмінності, які можна було б ідентифікувати. Результати ще не були відтворені в більшому дослідженні.

Фактор VIII-це білок крові, який допомагає при згортанні. Високий рівень білка збільшує ризик інсульту, оскільки він може утворювати згустки в дрібних артеріях головного мозку і блокувати кровотік. Запропонована причина цієї кореляції полягає в тому, що група крові може вплинути на ваш ризик багатьох станів, які збільшують ймовірність розвитку деменції.

Знання того, які групи крові піддаються більшому ризику певних захворювань, може дозволити використовувати цільові підходи для людей з групи підвищеного ризику.