Виявлено новий генетичний фактор, пов’язаний з більш високим ризиком деменції та інших когнітивних станів у літньому віці.

Це найрідкісніша група крові AB (четверта), що зустрічається приблизно у одного з 25 осіб. Дослідження показало, що четверта група надмірно представлена серед людей з проблемами пам’яті та мислення. Автор дослідження Мері Кушман, пояснює, що група крові є лише одним з декількох факторів, що підвищують ризик розвитку деменції.

“Група крові також пов’язана з іншими судинними захворюваннями, такими як інсульт, тому результати підкреслюють зв’язок між судинними проблемами та здоров’ям мозку. Для підтвердження цих результатів необхідні додаткові дослідження”.

Читайте також:  Задишка під час підйому по сходах може бути ознакою аневризми

Автори дослідження вивчили за трирічний період вивчали 30 000 чоловік. Команда Кушмана визначила групу з 495 осіб, у яких за цей час розвинулися когнітивні проблеми, і групу з 587 осіб, які не страждали будь-якими когнітивними проблемами.

Дві групи порівнювали, щоб побачити, чи є якісь інші відмінності, які можна було б ідентифікувати. Результати ще не були відтворені в більшому дослідженні.

Фактор VIII-це білок крові, який допомагає при згортанні. Високий рівень білка збільшує ризик інсульту, оскільки він може утворювати згустки в дрібних артеріях головного мозку і блокувати кровотік. Запропонована причина цієї кореляції полягає в тому, що група крові може вплинути на ваш ризик багатьох станів, які збільшують ймовірність розвитку деменції.

Читайте також:  Чотири речі, які покращать ваше життя після 50 років

Знання того, які групи крові піддаються більшому ризику певних захворювань, може дозволити використовувати цільові підходи для людей з групи підвищеного ризику.