Недавні відкриття попередили, що в міру потепління планети багато щосили намагаються заснути. Це пов’язано з тим, що мозку необхідно охолодитися, щоб стимулювати вироблення мелатоніну, гормону, що викликає сон.

Неоптимальні умови можуть не тільки порушити якість зору, але і викликати захворювання, пов’язані з метаболічною системою. Експерт зі сну Дороті Чемберс розповіла про деякі ризики, пов’язані зі сном при високих температурах.

Багато хто вважає, що сон вислизає від них, коли вони найбільше цього потребують, і дослідження показують, що температура у вашій кімнаті може мати багато відповідей. Осмунд пояснила:

“Високі температури пов’язані з підвищеним рівнем кортизолу, часто відомого як гормон стресу. Дослідження 2018 року, проведене американським фізіологічним товариством, в ході дослідження студентів-медиків влітку і взимку показало, що влітку рівень кортизолу був набагато вище. Це говорить про те, що більш висока температура сприяє високому рівню кортизолу, який може перешкоджати розслабленню і заважати якісному сну”.

Більш того, кортизол впливає на циркадний ритм організму, допомагаючи йому визначати, коли пора прокидатися. Якщо рівні залишаються високими протягом ночі, це може створити проблеми для вашого сну та інших аспектів здоров’я.
Високий рівень холестерину

Широкі дослідження показали, що більш низькі температури змінюють людський жир і метаболізм. Бурий жир допомагає регулювати рівень холестерину, глюкози в крові і покращує чутливість до інсуліну. Після місяця перебування на помірному холоді в учасників спостерігалося 2-відсоткове збільшення обсягу бурого жиру і 10-відсоткове збільшення метаболічної активності жирів.

“Мелатонін не тільки збільшує сонливість, але і є гормоном, який сприяє уповільненню старіння. Він знижує пошкодження, викликане окислювальним стресом, і знижує рівень кортизолу. Більш високий рівень мелатоніну знижує рівень системного запалення, що може допомогти запобігти захворюванню”.