Ризик виникнення деменції наполовину менший у тих, хто робить близько 10 тис. кроків на день і віддає перевагу інтенсивним прогулянкам. На це вказують результати дослідження, яке провела команда вчених із Данії та Австралії.

Вони використовували дані, що зберігаються в британському біобанку, де група з більш ніж 100 тис. осіб погодилася носити акселерометр на зап’ястя цілодобово та сім днів на тиждень для вимірювання фізичної активності. До початку експерименту жодна людина не страждала від старечого недоумства.

Дослідники оцінили оптимальну кількість кроків, при якому спостерігалося значне зниження ризику деменції, та мінімальне число, яке визначалося як кількість кроків, при вчиненні яких ризик деменції скорочується на 50% від максимального. У регресійних моделях зробили поправки на вік, стать, спосіб життя та супутні захворювання.

У результаті за основу було взято дані 78430 осіб із середнім віком 61,1 року (55,3% жінок), йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі JAMA Neurology. За ними спостерігали загалом 6,9 року. За цей час у 866 учасників з’явилася деменція у середньому віці 68,3 року.

При цьому дослідники обмовилися, що часто бувають значні затримки у діагностиці деменції, а це дослідження формально не включало клінічну оцінку захворювання та проведення оцінки когнітивних функцій. Через це його поширеність могла бути вищою.

За результатами експерименту оптимальним числом зниження ризику розвитку деменції було названо 9826 кроків на день. Мінімальна кількість склала 3826 кроків на день, що було пов’язано зі зниженням захворюваності на деменцію на 25%. У цьому грала роль висока інтенсивність прогулянок.