ГоловнаНовини Здоров'яФахівці виділили сім продуктів, які здатні стати причиною запору

Фахівці виділили сім продуктів, які здатні стати причиною запору

У разі запору слід переглянути раціон: чи немає в ньому продуктів, які здатні стати причиною цього порушення?

В туалеті

Запор є однією з найпоширеніших проблем з травленням, з ним рано чи пізно стикається будь-яка людина. Особливості харчування значно впливають на ймовірність постраждати від запору, причому взимку цей ризик зростає, так як люди менше рухаються і їдять більше важкої їжі.

Серед численних продуктів фахівці виділили сім, здатних стати причиною запору в цю пору року, поінформував портал Healthline.

Алкоголь. Спиртне часто провокує діарею, але для деяких людей може виявитися причиною запору. Алкоголь, що вживається у великих кількостях, стимулює сечовипускання, сприяючи зневодненню. Навіть незначна нестача рідини здатна порушити роботу кишечника, тому кожну порцію міцних напоїв потрібно супроводжувати склянкою води.

Читайте також:  5 розслаблюючих напоїв, які допоможуть заснути

Продукти з глютеном. Білок глютен, що міститься в пшениці, ячмені, жита, полбі, сприяє запору у людей з його непереносимістю. Крім того, пшениця та інші зернові ведуть до проблем травлення і дефекації у людей з синдромом роздратованого кишечника.

Продукти, що містять рафіновані вуглеводи. Вироби з білого борошна (хліб, макарони, Випічка) і білий шліфований рис збільшують ризик запору через відсутність клітковини, яка стимулює кишкову діяльність і проходження калових мас. Їх споживання робить кишечник “ледачим”, послаблює перистальтику.

Однак експерти попереджають: надлишок клітковини також може стати причиною запору, особливо якщо людиною вживається мало води.

Читайте також:  Названо довгострокові ускладнення коронавірусу

Молочні продукти. Можуть провокувати запори у людей, чутливих до білків, що містяться в коров’ячому молоці. Огляд досліджень за 26 років показав: у деяких дітей з хронічним запором відзначалося поліпшення після припинення вживання молока.

Медики уточнюють: у людей з непереносимістю лактози після молока може виникнути діарея, а не запор.

Червоне м’ясо. Містить мало необхідної кишечнику клітковини, але відрізняється високим вмістом жиру, що вимагає більше часу для засвоєння. У деяких випадках це збільшує ймовірність запору.

Продукти з високим рівнем солі. Велика кількість натрію знижує вміст води в калі, висушує його і ускладнює просування через травний тракт. Це відбувається в зв’язку з тим, що організм, прагнучи компенсувати надлишок солі в крові, бере воду з кишечника.

Читайте також:  Просте правило для скидання ваги, про яке всі забувають

Хурма. В’яжучі плоди містять велику кількість дубильних речовин танінів, які зменшують секрецію і скорочення кишечника, що в підсумку стає причиною запору.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News