Регулярний сон вдень може свідчити про майбутню деменцію. Такого висновку дійшли вчені з Гарвардського університету.

Багато людей люблять добре поспати не лише вночі, а й вдень. Однак ця звичка може бути попереджувальним сигналом про настання деменції у людей похилого віку. Автори дослідження виявили те, що вони називають якимось замкнутим циклом між старечим недоумством і денною сонливістю. Такий висновок було зроблено після спостережень за сотнями людей віком понад 80 років протягом десятиліття.

Результати показали, що ті люди похилого віку, які спали вдень хоча б раз на добу, на 40% частіше згодом стикалися з хворобою Альцгеймера – найпоширенішим різновидом деменції. Тривалість денного сну також мала значення. Якщо люди похилого віку витрачали на денний сон більше години щодня, то ризик був максимальним. Дослідження також показало, що й у людей починала розвиватися деменція, то денний сон ставав довшим.

При цьому конкретних доказів того, що саме денна сонливість якимось чином породжує патологічні процеси у мозку, поки що не отримано. Цілком можливо, що це не причина, а наслідок чи сигнал прискорення процесів старіння мозку та погіршення когнітивної діяльності. Вчені вважають, що токсичні білки, що накопичуються в мозку, які і народжують хворобу Альцгеймера, впливають на зони мозку, які дозволяють нам зберігати неспання.