Після відмови від алкоголю знижується ризик розвитку деяких захворювань, покращується сон та нормалізується вага. Про це розповіло американське видання Eat This, Not That.

Якщо людина перестане вживати алкоголь, то ризик розвитку цирозу печінки та її жирової хвороби знижується на 10%. Однак такі позитивні зміни відбудуться лише в тому випадку, якщо цей орган ще не встиг суттєво пошкодитись.

Імовірність виникнення патологій серцево-судинної системи після відмови від спиртного також стане нижчою. Справа в тому, що в міцних напоях міститься велика кількість цукру, який негативно впливає на головний м’яз людини.

З іншого боку, алкоголь – це досить калорійний продукт. Відповідно, вага на ньому зростає зі швидкістю приблизно сім кілограмів на рік. Таким чином, виключення спиртного з раціону допоможе у боротьбі з ожирінням.

Від міцних напоїв страждає і імунна система, роблячи організм більш сприйнятливим до різноманітних інфекцій. У разі відмови від етанолу відновити захисні сили цілком реально.

Якщо людина вживає алкоголь, у неї страждає фаза швидкого сну. Саме цей період приносить найбільший відпочинок мозку та тілу після довгого дня. Також спиртне збільшує ризик розвитку раку підшлункової залози та печінки. Це ще одна вагома причина відмовитися від нього.