ГоловнаНовини Здоров'яДепресія може скоротити тривалість життя на десять або більше років

Депресія може скоротити тривалість життя на десять або більше років

Вчені виявили, що депресія різко підвищує ймовірність передчасної смерті. До такого висновку фахівці прийшли, спостерігаючи за життям випробовуваних протягом останніх 60 років.

Депресія

«Можна стверджувати, що люди з депресією частіше страждають хронічним захворюванням. Багато досліджень показали, що люди з депресією мають більш високий ризик серцевих захворювань та інсульт», — повідомляє Стівен Гілман з Національного інституту здоров’я дитини і розвитку людини США.

Вчені спостерігали за тисячами канадських дорослих в період між 1952 і 2011 роками. В цілому, у людей з депресією була більш висока смертність порівняно з тими, хто не страждав від цього психічного розладу.

Читайте також:  Як мелатонін впливає на жіночий організм

Раніше передбачалося, що депресія впливає на тривалість життя тільки у чоловіків. Однак починаючи з 1990 року спостереження показали, що емоційні розлади негативно впливають і на здоров’я жінок.

Були деякі свідчення того, що вплив депресії зменшувалася з плином часу. Наприклад, чоловіки з депресією в 1952 році більше не демонстрували високого ризику смерті після 1968 року, якщо тільки в них не було депресії і на більш пізніх опитуваннях. Що стосується причин смерті, не було доказів того, що самогубства пояснюють ризики серед людей з депресією. «Насправді було мало самогубств. Люди з депресією померли від тих же причин, що й інші, наприклад, через серцево-судинних захворювань і раку», — сказав Гілман.

Читайте також:  5 найгірших стратегій схуднення, які тільки шкодять здоров'ю й фігурі

Доктор Аарон Пінхасом з Нью-Йорка вважає, що депресія може побічно скоротити тривалість життя декількома способами. Депресивні люди в меншій мірі здатні підтримувати здоровий спосіб життя і більш уразливі для куріння і вживання алкоголю. За словами Пинхасова, є докази того, що лікування депресії може допомогти людям краще контролювати високий кров’яний тиск і діабет, наприклад. Він підкреслив, що існують різні ефективні методи лікування — від «терапії розмов» до ліків.

Джерело: citol

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News