Вчені виявили, що депресія різко підвищує ймовірність передчасної смерті. До такого висновку фахівці прийшли, спостерігаючи за життям випробовуваних протягом останніх 60 років.

«Можна стверджувати, що люди з депресією частіше страждають хронічним захворюванням. Багато досліджень показали, що люди з депресією мають більш високий ризик серцевих захворювань та інсульт», — повідомляє Стівен Гілман з Національного інституту здоров’я дитини і розвитку людини США.

Вчені спостерігали за тисячами канадських дорослих в період між 1952 і 2011 роками. В цілому, у людей з депресією була більш висока смертність порівняно з тими, хто не страждав від цього психічного розладу.

Раніше передбачалося, що депресія впливає на тривалість життя тільки у чоловіків. Однак починаючи з 1990 року спостереження показали, що емоційні розлади негативно впливають і на здоров’я жінок.

Були деякі свідчення того, що вплив депресії зменшувалася з плином часу. Наприклад, чоловіки з депресією в 1952 році більше не демонстрували високого ризику смерті після 1968 року, якщо тільки в них не було депресії і на більш пізніх опитуваннях. Що стосується причин смерті, не було доказів того, що самогубства пояснюють ризики серед людей з депресією. «Насправді було мало самогубств. Люди з депресією померли від тих же причин, що й інші, наприклад, через серцево-судинних захворювань і раку», — сказав Гілман.

Доктор Аарон Пінхасом з Нью-Йорка вважає, що депресія може побічно скоротити тривалість життя декількома способами. Депресивні люди в меншій мірі здатні підтримувати здоровий спосіб життя і більш уразливі для куріння і вживання алкоголю. За словами Пинхасова, є докази того, що лікування депресії може допомогти людям краще контролювати високий кров’яний тиск і діабет, наприклад. Він підкреслив, що існують різні ефективні методи лікування — від «терапії розмов» до ліків.

Джерело: citol