Вчені з Університету Алабами в США змогли визначити спосіб, який дозволяє їсти в будь-який час доби і не набирати зайву вагу. Фахівці вивчали циркадні ритми людини і встановили, що негативні наслідки від прийому жирної їжі можна звести практично до нуля, якщо вживати її невеликими і частими порціями. Дієтологи називають це “дробовим харчуванням”.

Висновки дослідників говорять про те, що починати їсти можна навіть о третій годині ночі, проте не слід щільно наїдатися. Дробове харчування стабілізує циркадні ритми і нормалізує обмін речовин в організмі. Часте вживання малих порцій їжі стабілізує гормональний фон і знижує вироблення гормону стресу (кортизолу) в організмі.

Читайте також:  Названо несподіваний фактор ризику розвитку деменції

Існує й інший “лайфхак”. Дослідники розповіли про ритм харчування, який вже через кілька місяців призведе до того, що після 18:00 апетит пропаде сам. За їхніми словами, перший прийом їжі повинен бути дуже поживним і відбутися близько 8:00. Приблизно о 13:00 необхідно пообідати і зробити це помірною порцією. Легкої вечері о 17:30 вистачить, щоб підтримати енергетичний баланс організму до наступного дня.