Зв’язок між деменцією та депресією було встановлено у багатьох дослідженнях.

У дослідженні, в якому взяли участь 13 500 осіб, вивчалися симптоми депресії в середньому та літньому віці, а також ризики розвитку деменції, хвороби Альцгеймера та судинної деменції. У рамках обстеження учасники відповіли на докладні питання щодо їхньої поведінки щодо здоров’я та історії хвороби, а також було зареєстровано їх зростання, вагу та артеріальний тиск, пише Express.

Протягом останніх шести років спостереження у 22,5% пацієнтів було діагностовано деменцію, у 5,5% було діагностовано хворобу Альцгеймера та у 2,3% було діагностовано судинну деменцію — тип деменції, що виникає внаслідок пошкодження головного мозку через порушення припливу. крові до мозку.

У людей, які впали в депресію в пізньому віці, ризик розвитку недоумства був на 70% вищим, а у тих, хто страждав на депресію із середнього віку, ризик був вищим на 80%.

Через свій спостережний характер дослідження не змогло точно встановити причинно-наслідковий зв’язок, але отримані дані свідчать про те, що депресія передує судинній деменції.

Люди, у яких була депресія в середньому та літньому віці, мали підвищений ризик розвитку судинної деменції, і депресія могла бути справжнім фактором ризику.