Безліч зовнішніх і внутрішніх факторів впливає на те , як з віком змінюється обличчя людини. Тому всі люди старіють по-різному.

По мірі старіння організму на всіх шарах шкіри , у м’язах , кісткових структурах відбуваються зміни , перерозподіляється підшкірний жир. Всі ці процеси безжально відбиваються на обличчі . Може здатися , що ознаки старіння у всіх людей однакові : з’являються зморшки , в’ялість шкіри , змінюється овал обличчя. Насправді , і зморшки , і зміни , що відбуваються з шкірою і м’язами , індивідуальні. На зовнішні прояви старіння впливають вік , анатомічні особливості обличчя , спосіб життя , різні мімічні звички ( наприклад , примруження очей).

Вважається , що існує п’ять типів старіння. Для грамотного підбору засобів омолодження рекомендується враховувати тип старіння.

Які бувають типи старіння

«Втомлене обличчя». Цей тип зустрічається на ранніх стадіях старіння. Він характерний для худорлявих людей , з овальним або ромбоподібним обличчям. Ознаки цього типу : зниження тонусу м’яких тканин обличчя і м’язів , тьмяна суха шкіра , набряклість. Носогубні складки виражені , куточки очей і губ опущені. Це надає лицю втомленого вигляду. Після повноцінного відпочинку шкіра знову виглядає більш молодою , але до вечора «сумовитість» повертається .

«Зморшкувате обличчя». Старінню за цим типом схильні люди худорлявої статури , з тонкою шкірою обличчя , схильної до сухості. Обличчя і шия вкриті дрібними зморшками. Шкіра потоншенна , суха , схильна до подразнення . Провисання м’яких тканин слабо виражене , оскільки м’язовий тонус незначно знижений , і підшкірно-жирова клітковина слабо розвинена. Лице зменшується в об’ємах , « всихає ». З часом обличчя стає схожим на печене яблуко , але контури не змінюються .

Деформаційний тип . Характерний для людей щільної статури і з великими рисами обличчя , шкіра яких пориста і схильна до жирності. Особливості цього типу – ослаблення тонусу мімічної мускулатури , набряклість обличчя , зниження еластичності шкіри. М’які тканини обличчя і шиї опускаються , утворюються великі , глибокі зморшки. У результаті контур обличчя деформується (втрачає чіткий овал) , утворюються мішки над очима і під очима , друге підборіддя , виражені складки біля носа і губ.

Комбінований тип . Поєднує в собі ознаки попередніх трьох типів і є найпоширенішим типом . Для нього характерне утворення дрібних зморшок і опущення м’яких тканин обличчя і шиї.

Мускульний тип . Старіння за цим типом характерно для людей з добре розвиненою мімічною мускулатурою особи і слабо вираженою підшкірною жировою основою . Такі особливості спостерігаються у жителів Середньої Азії і Далекого Сходу. Ознаки цього типу – порушення пігментації , утворення носогубних складок , виражених зморшок на лобі , в куточках рота. Шкіра щік залишається рівною , контури овалу обличчя практично не змінюються до глибокої старості.

Вибираємо тактику омолодження

Коли тип старіння визначений, можна переходити до вибору методів боротьби за молодість шкіри. Методи можуть бути як косметичними , так і хірургічними . Для будь-якого типу важливий правильний домашній догляд за шкірою обличчя та шиї.

Підхід до омолодження « втомленого обличчя » полягає в застосуванні філлерів ( матеріалів для заповнення зморшок ) на основі гіалуронової кислоти. За допомогою цих засобів косметолог моделює контури та обсяги обличчя . Крім того , ефективні маски для обличчя , тонізуючий масаж обличчя , апаратна косметологія для підвищення тонусу м’язів. Стан шкіри можна також поліпшити за допомогою поверхневих хімічних пілінгів шкіри , курсів мезотерапії і біоревіталізації . Пізніше можна вдатися до хірургічних технік ( ліпофілінг ) .

Методи омолодження шкіри зморшкуватого типу старіння спрямовані на відновлення пошкодженої шкіри і боротьбу з фотостарінням . Для цього використовуються поверхневий і серединний хімічний пілінг шкіри , лазерне фракційне омолодження , контурна пластика гелями гіалуронової кислоти , ін’єкції ботокса.

При деформаційному типі пріоритетним методом омолодження є пластична хірургія ( блефаропластика , різні хірургічні підтяжки обличчя , ліпофілінг ) . Косметологічні методи допоможуть підтримувати результат.

Для людей з комбінованим типом ефективно поєднувати і чергувати косметологічні процедури і пластику . Професійні косметологи застосовують масажі , маски , поверхневі та серединні хімічні пілінги , міостимуляцію , лазерне фракційне омолодження , біоревіталізацію . Хірургічну техніку підбирають залежно від ступеня вираженості ознак старіння. Це можуть бути блефаропластика , хірургічні підтяжки обличчя , лазерна шліфовка , мезлтерапія аутологічними фібробластами .

Грамотна комбінація і чергування косметологічних і хірургічних методів ефективна і для боротьби зі старінням шкіри м’язового типу .

Важливо пам’ятати , що відсутність зубів загострює проблему старіння обличчя . Будь-які омолоджуючі заходи потрібно починати з візиту до стоматолога і ортодонтичної корекції , а вже після цього звертатися за допомогою до косметолога або пластичного хірурга.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
8 РЕЦЕПТІВ КРАСИ І ЗДОРОВ’Я

ВІКОВІ ПРОБЛЕМИ ШКІРИ