Масовий перехід курців з традиційних на електронні сигарети може врятувати мільйони життів. До такого висновку прийшли американські вчені.

Масштабне за обсягом дослідження показало, що відмова від тютюнових виробів на користь електронних сигарет на чверть знизить смертність, пов’язану з курінням, США до 2100 року. Автори дослідження підкреслюють, що дане зниження смертності буде зафіксовано навіть з урахуванням того, що самі по собі електронні сигарети зовсім не є безпечними для здоров’я. Наука досі веде дискусії про те, яку саме шкоду ці гаджети завдають організму людини. В цілому, багато вчених сходяться на тому, що електронні сигарети все-таки менш шкідливі, ніж традиційні.

Читайте також:  Втома та зниження лібідо можуть попереджати про дефіцит тестостерону

Зараз же дослідники припустили, що електронні сигарети являють собою лише 5% тих небезпек для здоров’я, які тягнуть звичайні сигарети. Вони також виходили з гіпотези, що в 2026 році більшість курців перейде зі звичайних на електронні сигарети. Виходячи з цих початкових цифр, дослідники підрахували, що до 2100 року буде врятовано 6,6 млн життів людей, які в іншому випадку померли б від хвороб, пов’язаних з курінням. Якщо переходу з звичайних на електронні сигарети не буде, то в 2100 році від хвороб, пов’язаних з курінням, передчасно помре 26,1 млн осіб. Таким чином, перехід на електронні сигарети дозволяє знизити смертність на 25%.

Читайте також:  Сексолог дала пораду нерішучим коханцям

В даний час курцями в США є 19,3% чоловіків і 14,1% жінок. При цьому якщо припустити, що електронні сигарети для здоров’я людини становлять 40% ризиків традиційних сигарет, що є найбільш песимістичним сценарієм, то навіть у цьому випадку до 2100 року масовий перехід на дані гаджети дозволить врятувати 1,6 мільйона людей від передчасної смерті. Зазначимо, що передчасно. є смерть людини, яка не дожила до середньостатистичної тривалості життя у своїй країні. У США вона становить від 75 до 80 років.

Джерело: MedikForum