Перш за все варто максимально запобігти статичні заломи шкіри.

Як ми не намагаємося, але зморшки з’являються у всіх. При цьому позбавлення від них – процес набагато більш трудомісткий, ніж запобігання заломів шкіри. Перш за все варто мати на увазі, що зморшки діляться на два типи. Мімічні з’являються тимчасово, коли людина посміхається або хмуриться, статичні — це більш постійне явище, вони утворюються з віком.

Лікар-дерматолог Світлана Жабоєва назвала два таких способи відстрочити їх рання поява.

“Треба максимально зволожувати шкіру. Міміка є у всіх, але зморшки утворюються в різному віці. Чим більш зволожена і пружна шкіра буде, тим пізніше утворюються зморшки. Для цього є спеціальні маски і креми. Якщо у людини генетично тонка, чутлива і зневоднена шкіра, то цим людям треба в більш ранньому віці застосовувати такі креми”, – пояснила Жабоєва в інтерв’ю радіо Sputnik.

Читайте також:  Виводить токсини: онколог назвала одну з найкорисніших каш

Інший спосіб більш кардинальний і вимагає вже медичного втручання, але він також ефективно допомагає боротися зі зморшками.

“Ще ми можемо міміку або обмежити, або вимкнути. Тут потрібен контроль над собою або уколи ботулотоксину. Ін’єкційні методики так розвинені, оскільки це швидкий спосіб вимкнути міміку. Такі ін’єкції можна проводити і в молодому віці з метою профілактики появи зморшок. Молодим людям потрібні менші дозування, і вони дозволять якомога довше уникати зморшок на обличчі”, – підсумувала лікарка.

Джерело: МедікФорум