Схильність до акне обумовлена ​​генетично, однак у дорослому віці спровокувати його появу можуть низка факторів. Про них розповіла косметолог-дерматолог Алтана Базилєва.

Фахівець зауважила, що основною патогенетичною причиною виникнення акне є певний тип будови, а також активність сальних залоз.

Крім генетичної схильності, акне у дорослому віці у жінок може бути пов’язане з підвищеною чутливістю сальних залоз до статевих гормонів – андрогенів. Вони провокують посилену секрецію шкірного сала, а також зміну його складу.

Крім того, прищі, які вперше з’явилися в дорослому віці, можуть бути викликані рядом ендокринних захворювань. Також існують фактори, які зазвичай пов’язують із появою акне. Це неправильне харчування, куріння, порушення в роботі ШКТ, вплив ультрафіолету, стрес, неправильний догляд. Вони дійсно можуть виявитися тригерами або посилювати течію акне, але не є першопричиною його виникнення.

Базильова також нагадала, що лікування акне у дорослих ускладнене тим фактом, що захворювання має тенденцію до рецидивів, навіть якщо терапія проведена правильно. Тому після завершення основного курсу для збереження тривалої ремісії потрібні підтримуюче лікування та скорочення впливу тригерних факторів.