Інфаркт найчастіше трапляється у людей, які страждають на гіпертонію, цукровий діабет, аритмію, атеросклероз або мають спадкові хвороби серцево-судинної системи. Лікар-терапевт Надія Чернишова порадила уважно вивчити сімейний анамнез. Якщо у когось із членів сім’ї був інфаркт, особливо у молодому віці, варто регулярно перевіряти здоров’я серця.

Ризик розвитку інфаркту підвищують і зовнішні фактори, наприклад, підвищений холестерин у крові, підвищення тиску або серцеві патології, які вже є, уточнила терапевт.

Чернишова додала, що пацієнтами кардіологічних відділень дуже часто стають люди із цукровим діабетом. Смерть через надлишок цукру в крові їм практично не загрожує, оскільки сучасна медицина дозволяє контролювати рівень інсуліну. Однак інфаркт та інсульт – хвороби, які переслідують багатьох діабетиків.

Читайте також:  5 звичок, які врятують ваше серце

“Все тому, що це захворювання сприяє появі бляшок і тромбів”, – пояснила лікарка.

Кардіологи прораховують ризики інфаркту та серцевих патологій, користуючись спеціальною шкалою. За підсумками цієї оцінки фахівець пояснює, як уникнути інфаркту. За словами Чернишової, рекомендації у цьому випадку стандартні: максимум фізичної активності, мінімум стресу, шкідливих звичок та здорове харчування. Деяким пацієнтам при профілактиці серцевих хвороб призначають спеціальні препарати.

На розвиток хвороб серця та судин найчастіше впливає спосіб життя. У групі ризику перебувають і люди, які мають сидячу роботу. Це офісні співробітники, водії транспорту, майстри манікюру, лікарі, які приймають пацієнтів амбулаторно, а також всі ті, хто проводить більшу частину робочого часу, сидячи на стільці.

Читайте також:  У холодну пору року можуть виникати небезпечні проблеми із серцем

Запобігти формуванню патологій можна лише за допомогою зміни способу життя. Вранці можна робити 15-хвилинну зарядку, протягом дня – більше рухатися, а ввечері – здійснювати невеликі прогулянки та зарядку перед сном.