У ході недавнього дослідження з’ясувалося, що зміцнити здоров’я мозку допоможуть два напої. Це вино та чай. Але є також інші продукти та напої, які забезпечують такий самий ефект.

Дієтолог Ян Марбер підкреслює, що зовсім не обов’язково їсти відразу кілька видів продуктів, корисних для мозку. Організму може цілком вистачити і різних овочів та фруктів, оскільки поживних речовин у них міститься багато.

Найкращим продуктом, що стимулює роботу мозку, вважається чай. Але є ще дев’ять варіантів.

Брюссельська капуста. Їхні корисні речовини в ній містяться вітамін К, сульфорафан, флавоноїди (кверцетин, кемпферол). Однак на тиждень рекомендують вчені вживати її не частіше ніж 1-2 рази.

Цвітна капуста та броколі. Дані продукти вважаються чудовими джерелами сульфорафану та флавоноїдів. Крім того, до складу цвітної капусти входить холін, який відповідає за основні функції мозку.

Ягоди темного кольору. Це чорниця, ожина, чорна смородина. Вони багато антоціанів, завдяки яким можна на 24 % знизити ймовірність розвитку когнітивних порушень.

Зелені овочі. Мається на увазі листова зелень. Вона вважається корисною для мозку за рахунок правильного співвідношення всіх необхідних поживних речовин. Особливо багато таких флавоноїдів, як кемпферол, – у шпинаті та броколі.

Апельсини. Краще їх вживати у своїй над вигляді соку. Проте одне дослідження показало, що чоловіки, які випивали склянку апельсинового соку, мали найкращі показники функцій мозку.

Помідори. Науково доведено, що вони містять багато кверцетину та нарингеніну. Ці речовини уповільнюють погіршення когнітивних здібностей у людини. А ще в помідорах є лікопін – антиоксидант, що зменшує окислювальний стрес, що шкодить мозку.

Какао. Приносить користь цей напій завдяки флаванолам.

Полуниця. За рахунок фізитину, що входить до її складу, полуниця може покращити довготривалу пам’ять.

Оливкова олія. Речовина ізорамнетин, якого особливо багато в цій олії, перешкоджає деградації мозку.