Якщо ваш імунітет слабкий, вам потрібно вміти помічати сигнали організму, якими він намагається сказати про це.

Не знаєте, чи міцний ваш імунітет? Слідкуйте за видимими симптомами, які попереджають, наскільки добре ви захищені від інфекційних захворювань.

Високий рівень стресу. Це один із видимих ​​симптомів того, що імунна система слабка та вразлива. Стрес викликається зменшенням кількості лімфоцитів в організмі, що означає значне зниження кількості лейкоцитів, які допомагають боротися з інфекціями. Якщо ви підхоплюєте застуду після якогось важливого заходу, іспиту, вам слід виявляти особливу обережність – швидше за все, ваша імунна система слабка, погано переносить стрес.

Часта застуда чи грип. Застуда та грип – це інфекції, на які можна захворіти практично в будь-який час. Але за наявності хорошого імунітету організм успішно бореться з вірусами, і ви подовгу не хворієте, а при зараженні імунна може подолати вірус менш ніж за чотири дні. Якщо ж у вас слабка імунна система, час одужання затягується, а самі інфекції виникають занадто часто.

«Під час сезонних змін занедужує багато людей, але якщо ви заражаєтеся вірусними інфекціями більше двох разів на рік поряд з іншими захворюваннями, такими як хронічний синусит, пневмонія або бактеріальний синусит, то вам потрібно обговорити стан свого імунітету з лікарем».

Часті проблеми зі шлунком. 70 відсотків нашого імунітету визначається станом травного тракту. У ньому присутні корисні бактерії та мікроорганізми, які захищають організм від інфекцій. Часті діарея, гази або запори – це сигнал того, що ваш травний тракт вразливий, а отже, вразлива також імунна система. Коли в кишковій флорі міститься дуже мало хороших, дружніх організму бактерій, це може викликати такі проблеми, як хронічне запалення, аутоімунні розлади, а також збільшує схильність до вірусних інфекцій.

Довге загоєння ушкоджень шкіри. Якщо імунна система слабка і вразлива, будь-які фізичні рани гояться довго. Процес загоєння відбувається завдяки імунним клітинам, які допомагають тілу регенерувати нову шкіру. Слабкий імунітет цьому дуже заважає. У його випадку травмовані місця можуть загноїтися, що загрожує і подальшими ускладненнями.

Постійна втома. Постійна втома та сонливість також є ще однією запобіжною ознакою слабкого імунітету. Через нього ви можете почуватися стомленим навіть після достатньої кількості сну та виконання легкої роботи, це пов’язано з тим, що тіло намагається заощаджувати енергію.