Чай, кава, какао – ці та інші напої, які вважаються корисними, можуть серйозно зменшувати всмоктування важливого для здоров’я заліза, попереджають фахівці.

Залізо є ключовим компонентом гемоглобіну – білка в червоних кров’яних тільцях, який переносить кисень від легень до інших частин тіла. Організм значною мірою залежить від цього кисню: зокрема, він необхідний розвитку мозку, вироблення гормонів. Таким чином, дефіцит заліза негативно впливає на багато функцій тіла, фізичне та психічне здоров’я, пише Express.

За даними British Journal of Nutrition, сприяти нестачі важливого мікроелемента може вживання деяких напоїв із тих, які звично називаються дуже корисними. Зокрема, всмоктування заліза може бути придушене вживанням чаю.

Фахівці пояснюють, що інгібуюча дія напою обумовлена залізозв’язуючими властивостями катехінів у чаї – групи потужних антиоксидантів. Загалом, зробили висновок дослідники, засвоєння заліза можуть знижувати всі напої, що містять високу концентрацію поліфенолів.

При цьому, зазначають експерти, чорний чай, кава та какао можуть бути потужними інгібіторами всмоктування негемового заліза, що міститься переважно у рослинних продуктах.

Також погіршувати засвоєння заліза можуть рослинні чаї, наприклад, ромашковий чай або чай із квіток липи, м’яти, а також зелений чай. Фахівці не рекомендують вживати ці напої одразу після їжі, а також пити їх у великій кількості.