Вітамін D міститься у таких продуктах, як лосось, риба-меч, тунець та яєчний жовток.

Вищий рівень вітаміну D у мозку може допомогти уповільнити розвиток деменції. Літні люди з вищим рівнем так званого “сонячного вітаміну” мали найкращі когнітивні функції. Він може лише уповільнити симптоми захворювання, а не запобігти йому.

Це наголошує на важливості вивчення того, як їжа та поживні речовини створюють стійкість для захисту старіючого мозку від таких захворювань, як хвороба Альцгеймера та інші супутні деменції, пише Express.

Деменція – це загальний термін, що описує безліч станів, що викликають схожі симптоми, включаючи втрату пам’яті, сплутаність свідомості та проблеми з мисленням. Сюди входять такі стани, як хвороба Альцгеймера та судинна деменція.

Автори нового дослідження підрахували рівні вітаміну D у чотирьох областях органів учасників, включаючи дві області, які мають тенденцію змінюватись у міру розвитку хвороби Альцгеймера.

У дослідженні вперше було виявлено вітамін D у тканинах головного мозку та вітамін D у галузях мозку, пов’язаних з поліпшенням когнітивних функцій.

Але дослідження не пояснило, як вітамін D впливає функцію мозку. Не було виявлено жодного зв’язку між вітаміном D та рівнями небезпечних речовин у мозку, що викликають хворобу Альцгеймера.

“Вітамін D пов’язаний із зменшенням вмісту таких хімічних речовин, як бета-амілоїд та фосфорильований тау-білок – двох хімічних речовин, які пошкоджують ділянки мозку”.