Деякі симптоми, що відчуваються в ногах, можуть передувати небезпечним ускладненням, таким як тромб у легенях, попереджають лікарі.

Тромби в організмі виникають в результаті згортання крові, яке активується тілом в обставинах порізів, травм. Згусток крові формується, щоб запобігти надто сильної кровотечі.

Але якщо згущення крові стає тривалим, це може виявитися небезпечним, оскільки виникає можливість появи тромбу, який не розчиняється.

Дві ознаки, які можуть з’явитися в нозі, вказують на те, що формується (або уде сформувався) небезпечний тромб, повідомляє видання Express, посилаючись на дані професора Беверлі Хант.

Професор Хант розповіла, що такі згустки крові можуть утворитися в будь-якій артерії, у тому числі глибоко в руках і ногах. Формування кінцівок тромбів відомо як тромбоз глибоких вен. Найчастіше він протікає безсимптомно, але якщо в когось виникає несподіваний біль у нозі, якого немає очевидного пояснення, треба подумати про тромбоз глибоких вен.

Коли тромб знаходиться в руці чи нозі, біль може бути як раптовим, так і поступово наростаючим, додала вчений. На тромбоз глибоких вен завжди важливо реагувати, оскільки він може спричинити таке ускладнення, як легенева емболія. У свою чергу артеріальний тромбоз може призвести до серцевого нападу.

За словами експерта, згустки крові можуть відриватися від місця, де вони вперше утворилися. Якщо потік переміщається, він може заноситися з кров’ю в артерії – що ведуть до серця або легень. За даними Клініки Майо, більшість випадків легеневої емболії починається з глибоких вен на ногах, де формуються тромби.