Ласуни можуть спати спокійно. Вчені отримали нові дані про те, що вживання цукру (як і в цілому вуглеводів) не веде до зростання жирової маси в організмі. Подробиці дослідження, яке показало це, опубліковані в журналі Cell Metabolism.

Масштабну роботу з вивчення того, які саме нутрієнти – білки, жири чи вуглеводи – ведуть до швидкого набору ваги, здійснили вчені з Абердинського університету і Китайської Академії наук. Ними були проаналізовані результати експериментів, пов’язаних з 30 дієтами, на яких тримали мишей.

Ці раціони містили різні рівні жирів, білків і вуглеводів. Тварин у відповідності з ними годували протягом трьох місяців – це еквівалентно дев’яти років у людей. В результаті, виконавши понад 100 тисяч вимірювань маси тіла, дослідники констатували: єдиним фактором, що провокує зростання жирової маси і, відповідно, повноту, є активне вживання жиру.

Найбільшим сюрпризом проекту стало свідчення того, що вживання цукру не вело до збільшення ваги.

«Вуглеводи, до 30% яких – цукор, ні на що не впливали. Єдине, що змушувало мишей товстіти – збільшується кількість жиру в раціоні. Поєднання жиру і цукру давало ефект, як від одного жиру», – відзначили фахівці.

На думку вчених, жир стимулює центри винагороди в головному мозку, що призводить до зростаючої потреби в калорійній їжі. У той же час важливо врахувати той факт, що об’єктом цього дослідження все ж були тварини, а не люди, хоча в плані фізіології і метаболізму організм мишей і людей дійсно має багато спільного.

Джерело: МедікФорум