Зазвичай людині для того, щоб повністю виспатися, рекомендується відпочивати від 7 до 9 годин, але деяким людям достатньо вдвічі менше, вони здатні повністю виспатися всього за 4 години. Причина цього феномену – генетична мутація.

Існують приклади історичних особистостей, яких вистачало для повноцінного сну дуже мало часу, проте ці випадки нерідко здаються просто красивою вигадкою, легендою. Вчені з Університету Каліфорнії підтверджують: деяким людям насправді потрібно набагато менше часу для сну, ніж їх оточенню. Цій темі присвячена їх публікація у виданні Live Science.

«Звичайній людині в нормі потрібно 8 годин сну, а при наявності мутації досить 4-6 годин», – стверджують в ній вчені.

Читайте також:  Названі корисні властивості полуниці

Наукові фахівці з’ясували, що причиною здібності висипатися в прискореному режимі може бути генетична мутація – зокрема, мутація в гені нейропептидного рецептора S (NPSR1), з яким пов’язана дія механізмів організму з регулювання сну.

Як пише Live Science, власники такої мутації «сплять більш ефективно». При цьому люди з такою мутацією, крім здатності швидше висипатися, демонструють також високу активність, схильність до багатозадачності і оптимістичний характер.

Вчені вважають, що мутація NPSR1 є лише частиною генетичної мозаїки, з якою пов’язана особливість повністю висипатися за нетривалий час. Їх увагу привернули ще мінімум два гена.

Джерело: МедікФорум