Як саме потрібно питися, щоб хворіти менше і пожити довше, розповіли фахівці.

Якщо зменшити свій раціон харчування хоча б на 30%, то ви збільшите тривалість свого життя, кажуть вчені.

Працівники французького національно-дослідницького центру провели дослідження. В якості учасників вони взяли не звичних лабораторних мишок і щурів, А лемурів. Вчені на третину скоротили їх щоденну кількість продуктів, яку їла тестова група тварин. Інша група харчувалася зазвичай. Весь експеримент тривав цілих 10 років, а учасниками виступали тварини приблизно одного віку.

З’ясувалося, що середня тривалість життя лемурів, чиє харчування скоротили, зросла до 50% (третина тварин залишився живою). У той же час у другій групі помер останній піддослідний у віці 11,3 років. Якщо тварина їла на 30% менше, то вона в середньому доживала до 9,6 років. А ті, хто їв в звичайному режимі вмирали раніше за інших, максимальний вік життя склав 6,5 року.

Дивно, що піддослідні французьких вчених не тільки прожили довшу, але і були здоровішими за інших. Лемури-довгожителі рідше страждали онкологічними болячками і діабет. Ті тварини, хто харчувався помірно також мали менше проблем з віковими хворобами – мозок у них працював краще і швидше, ніж в лемурів-ненажер.