Аналіз, проведений дослідження раку, показує, що вищі люди мають вищий ризик розвитку шести різних видів раку.

Добре відомо, що є низка факторів, які можуть підвищити ризик розвитку раку. Дієта, вага та спосіб життя, такі як куріння та вживання алкоголю, можуть збільшити ваші шанси на захворювання, пише Express. Однак є й інші фактори, на які ми не можемо вплинути.

Ваш ріст є одним із таких факторів.

У рамках проекту безперервного оновлення асоціації команда проаналізувала глобальні дані про зв’язок між дієтою, вагою, фізичною активністю та раком.

Існують переконливі докази того, що чим вищий ваш ріст, тим вищий ризик раку яєчників, передміхурової залози, підшлункової залози, товстої кишки, молочної залози та нирок.

Зокрема, він ухвалив, що кожні додаткові п’ять сантиметрів зросту збільшують ризик на такі величини:

  • Нирки – 10-відсотковий підвищений ризик
  • Рак молочної залози до і після менопаузи – 9% та 11% відповідно.
  • Яєчників – 8% відсотків
  • Панкреатична – 7% відсотків
  • Колоректальний – 5% відсотків
  • Простати – 4% відсотка.

Чому ріст впливає на ризик раку?

Ризик розвитку раку полягає у процесі зростання, а не в самому рості. Найголовніше пам’ятати, що не самий зріст людини – тобто відстань від голови до ніг збільшує ризик розвитку раку.

З раком пов’язаний процес, якого зазнало ваше тіло, щоб зробити вас високим. На цей процес впливають не тільки їхні гени, а й модифіковані фактори розвитку (наприклад, фактори росту, такі як інсулін, інсуліноподібний фактор росту, гормон росту та статеві гормони, такі як естрогени) в утробі матері, дитинстві та підлітковому віці. Тому зріст слід розглядати лише як маркер чи індикатор усієї серії подій та переживань від зачаття до дорослого життя – і важливо визначити, який аспект чи аспекти цього процесу впливають на ризик розвитку раку.