Про існування діабету 1 типу та 2 типу відомо багатьом, але медики нагадують, що в деяких випадках через певні проблеми з підшлунковою залозою може виникати діабет 3 типу.

Діабетом 3 типу вважається панкреатогенний цукровий діабет, його точна назва – діабет 3c типу, захворювання стає наслідком ураження, запалення екзокринної частини підшлункової залози, пише EatThis, NotThat.

«Діабет типу 3c розвивається через пошкодження підшлункової залози, що може статися через кілька причин. Він відрізняється від інших типів, однак є маловідомим і при його виникненні виникає ризик отримати неправильний діагноз діабету 2 типу», – констатують лікарі.

У свою чергу, організація Diabetes UK постулює, що отримати діабет 3 типу можна в результаті того, що якесь захворювання, стан або перенесена хірургічна операція патологічно вплинули на підшлункову залозу, спровокувавши зміну її функціонування. Постраждала заліза перестає виробляти достатньо інсуліну, і навіть перестає виробляти фермент, необхідний перетравлення їжі.

Експертами було названо «низку ознак», якими проявляється діабет 3 типу.

  • Мимовільна, безпричинна на перший погляд втрата ваги.
  • Болі в животі.
  • Відчуття втоми, що посилилося.
  • Підвищений метеоризм.
  • Становиться жирним стілець (погано тоне, залишається на стінках унітазу).
  • Розвиток гіпоглікемії (низький рівень цукру на крові).

Гіпоглікемію характеризує рівень цукру в крові, який стає нижчим за 4 ммоль/л. Лікарі підкреслюють, що стан гіпоглікемії важливо уникати, так як пошкодження підшлункової залози може специфічним чином впливати на реакції організму, що викликаються низьким рівень глюкози в крові. При цьому можуть розвиватися дуже тяжкі стани.

Викликати коливання рівня цукру в крові (як його збільшення, так і зниження) здатні багато факторів: наприклад, хвороби, стрес, інвазивні втручання, різна їжа та напої, рівень фізичної активності, прийом ліків.