Багато людей регулярно вживають алкогольні напої, але вважають, що п’ють помірно. Мовляв, у них немає важкого похмілля, вони не падають на підлогу, а значить, все в порядку, але організм може посилати нам дуже серйозні попередження.

Під час пандемії алкоголь став одним з інструментів, що дозволяють психологічно справлятися з потоком негативної інформації і неприємних подій. До допомоги спиртних напоїв вдавалися мільйони українців, про що свідчить не надто радісна статистика.

Помірне вживання алкоголю, як показували численні дослідження, може бути пов’язано з деякими перевагами, проте його надлишок в раціоні однозначно небезпечний для здоров’я і життя. Британські лікарі розповіли, які ознаки в роботі організму свідчать про те, що ми п’ємо набагато більше покладеного, і це загрожує розвитком алкогольної залежності. А вона може привести до цирозу печінки, неврологічних проблем і раку.

Читайте також:  Лікарі назвали чотири ознаки на обличчі, які свідчать про порушення роботи печінки

Дивіться за змінами шкіри, оскільки тривале зловживання алкоголем пригнічує імунну систему і провокує хронічні інфекції шкіри. Наприклад, жовтизна шкіри може свідчити про пошкодження печінки. Надлишок алкоголю призводить до звуження кровоносних судин через вплив ацетальдегіду.

А це проявляється почервоніннями на обличчі, особливо в області щік і носа. Ще однією ознакою зловживань алкоголем можуть бути поколювання або оніміння кистей рук і ступень ніг. Мова про алкогольної невропатії, при якій певні типи нервів пошкоджуються через вплив спиртних напоїв. У п’яниць часто виникають проблеми зі шлунком, що супроводжуються печією, розвитком виразок, болями в животі, а в катастрофічних випадках, що загрожують життю внутрішніми кровотечами, коли у людини з’являється блювота з кров’ю.

Читайте також:  Названо звички, які руйнують судини

Нарешті, зловживання алкоголем загрожують змінами у вазі. Причому алкоголізм може провокувати як зайву вагу, так і нездорову худорлявість. У спиртних напоях міститься» порожні калорії”, які не мають ніяких поживних властивостей, які накопичуються у вигляді жиру. Алкоголь може стимулювати голод, він і впливає на процеси метаболізму.

Гормон геланін збільшує відчуття голоду, але в деяких випадках надмірне вживання спиртних напоїв викликає тривале відчуття ситості, через що людина недоїдає, що може привести до появи нездорової худорлявості, пише The Daily Mail.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News