Любителів кави їхня пристрасть до ароматного напою захищає від розвитку ниркової недостатності, про це свідчать результати нового дослідження.

“Щоденне вживання кави може знизити ризик гострого пошкодження нирок”, – заявили автори нового розслідування, вчені Університету Джонса Хопкінса.

Висновки наукових фахівців опублікував журнал Kidney International Reports, на їх користь свідчать дані перевірки здоров’я понад 14 000 віком (в середньому) 54 роки. Спостереження за ними загалом тривали 24 роки.

Вчені аналізували, як співвідносяться кількість кави, що випивається людьми, та показники їх ниркового здоров’я. Дослідники констатували в результаті, що існує обернено пропорційна кореляція:

Більш високий рівень споживання кави пов’язаний з нижчим ризиком пошкодження нирок.

Зокрема, любителі кави краще захищені від розвитку такого порушення, як ГПП – гостре пошкодження нирок. ГПП характеризується раптовим розвитком ниркової недостатності або несподівано агресивним процесом ушкодження парного органу, що відбувається за кілька годин або днів. Нове дослідження показало, що ймовірність гострого пошкодження нирок знижувалася на 15% для учасників, які вживали будь-яку кількість кави, у порівнянні з тими, хто її не пив. Для людей, які випивали 2-3 чашки кави щодня, аналогічний ризик знижувався на 22-23%.

Пояснюючи оздоровчу дію кави на нирки, дослідники уточнили:

«Біологічно активні сполуки кави або кофеїн покращують оксигенацію нирок за рахунок ослаблення споживання кисню нирками при збереженні швидкості клубочкової фільтрації (ШКФ), так і ниркового плазмотоку».

Джерело: LegalReader