Мешканка Великобританії Лексі Неш мало не загинула через прийом протизаплідних таблеток.

Неш розповіла, що якось раз відчула сильний біль в голові і шиї. Батьки відвезли її в лікарню, але медики сказали, що це мігрень, і відпустили дівчину додому. До вечора стан Лексі погіршився, а наступного дня вона практично втратила здатність бачити, говорити і рухатися.

Дівчину знову привезли в лікарню, і цього разу лікарі вирішили, що у неї менінгіт. Однак після проведеного дослідження з’ясувалося, що у Лексі рідкісна форма порушення мозкового кровообігу — тромбоз синусів твердої мозкової оболонки.

Лікарі попередили, що потрібно готуватися до гіршого результату, але дівчина впоралася і пішла на поправку. З лікарні її виписали через місяць.

Виявилося, що хвороба була спровокована тим, що Неш приймала комбіновані оральні контрацептиви досить довгий час. За даними Служби охорони Здоров’я Великобританії, естроген, що міститься в них може підвищити ризик утворення тромбів.

Експерти відзначили, що перед призначенням контрацептивів лікарі повинні перевірити схильність організму пацієнтки до утворення тромбів.

Лексі поки повністю не вдалося відновитися, вона все ще страждає від втоми, запаморочення, головного болю і судом.