Ревматоїдний артрит – це хронічне захворювання, що викликає біль, набряк і скутість суглобів. Вчені зі Стенфордського університету виявили, що ферментовані продукти, такі як йогурт, сприяють збільшенню кількості корисних кишкових бактерій і, мабуть, допомагають запобігти запалення – основну причину артриту.

В ході дослідження з’ясувалося, що після регулярного вживання йогурту, у випробовуваних знизився рівень 19 білків, які є маркерами запалення, повідомляє Express.

“Один з цих білків – інтерлейкін 6-пов’язаний з хронічними захворюваннями, такими як ревматоїдний артрит і діабет другого типу”, – пише видання. Вчені зробили висновок, що зміни в харчуванні можуть впливати на мікробіом кишечника.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну D взимку виникає у багатьох людей: як його впізнати

Ферментовані продукти – це їжа, отримана в результаті контрольованого росту мікробів і перетворення під впливом ферментів, які збільшують швидкість хімічних процесів і змінюють склад продукту. Крім йогурту до них відносяться кефір, квашена капуста, сир, натуральний соєвий соус і деякі інші продукти.

“Ми хотіли провести експериментальне дослідження, яке могло б перевірити, чи може Їжа, націлена на мікробіоту, стати засобом боротьби з різким зростанням хронічних запальних захворювань”, – розповів доктор Крістофер Гарднер.