Діабет другого типу являє собою складне захворювання, що вимагає зміни дієти для підтримки нормального рівня цукру в крові. Лікарі розповіли, з яких інгредієнтів повинен складатися оптимальний сніданок при підвищеному рівні цукру в крові, і які продукти краще виключити з ранкового раціону.

Дорослим людям з діабетом другого типу рекомендується вживати в їжу не більше 45-60 г вуглеводів за один прийом їжі. Тому слід завжди звертати увагу на вміст вуглеводів в тому чи іншому продукті, пише Daily Express. При цьому краще звернутися до дієтолога, який визначить точну кількість необхідних вашому організму вуглеводів.

Читайте також:  Кращі продукти для боротьби з артритом назвали фахівці

Вживання цукру не викликає діабет безпосередньо, але якщо додавати занадто багато цього продукту, то це призведе до отримання зайвих калорій, що згодом обернеться набором ваги і збільшенням ризику розвитку діабету другого типу. Надлишкові жирові відкладення перетікають з печінки в підшлункову залозу і відключають гени, що регулюють вироблення інсуліну.

Якщо ви любите мюслі, то переконайтеся, що вони не містять цукру. Деякі сухі сніданки зможуть містити до 17 г цукру на порцію (чотири ложки) – і це до того, як Ви додали молоко. Злаки, які добре підходять для пацієнтів з діабетом другого типу, містяться в кашах і пшеничному печиво.

Читайте також:  Лікарі розповіли, хто частіше за інших вмирає від коронавірусу

Лікарі рекомендують уникати вживання хліба і випічки на сніданок через високий вміст цукру в цих продуктах. Серед хлібобулочних виробів рекомендується вибирати чорний хліб з непросіяного борошна, лляний хліб, хліб з насінням або тости. Також краще виключити зі сніданку йогурти, джем, фруктові соки, і додати варені яйця. Такий варіант допоможе зберегти здоровий рівень цукру в крові на весь день.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News