Діабет другого типу являє собою складне захворювання, що вимагає зміни дієти для підтримки нормального рівня цукру в крові. Лікарі розповіли, з яких інгредієнтів повинен складатися оптимальний сніданок при підвищеному рівні цукру в крові, і які продукти краще виключити з ранкового раціону.

Дорослим людям з діабетом другого типу рекомендується вживати в їжу не більше 45-60 г вуглеводів за один прийом їжі. Тому слід завжди звертати увагу на вміст вуглеводів в тому чи іншому продукті, пише Daily Express. При цьому краще звернутися до дієтолога, який визначить точну кількість необхідних вашому організму вуглеводів.

Читайте також:  Звичка не прати новий одяг небезпечна

Вживання цукру не викликає діабет безпосередньо, але якщо додавати занадто багато цього продукту, то це призведе до отримання зайвих калорій, що згодом обернеться набором ваги і збільшенням ризику розвитку діабету другого типу. Надлишкові жирові відкладення перетікають з печінки в підшлункову залозу і відключають гени, що регулюють вироблення інсуліну.

Якщо ви любите мюслі, то переконайтеся, що вони не містять цукру. Деякі сухі сніданки зможуть містити до 17 г цукру на порцію (чотири ложки) – і це до того, як Ви додали молоко. Злаки, які добре підходять для пацієнтів з діабетом другого типу, містяться в кашах і пшеничному печиво.

Читайте також:  Зв'язку між кавою і раком грудей не існує

Лікарі рекомендують уникати вживання хліба і випічки на сніданок через високий вміст цукру в цих продуктах. Серед хлібобулочних виробів рекомендується вибирати чорний хліб з непросіяного борошна, лляний хліб, хліб з насінням або тости. Також краще виключити зі сніданку йогурти, джем, фруктові соки, і додати варені яйця. Такий варіант допоможе зберегти здоровий рівень цукру в крові на весь день.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News