З апендицитом пов’язані небезпечні для життя наслідки, тому важливо звертати увагу на попереджувальні ознаки, – зокрема, це біль в правому боці, підвищення температури, нудота і блювота. Про важливість своєчасного виявлення апендициту німецькі медики розповіли на порталі Focus.de.

Апендицит є одним з найпоширеніших гострих захворювань кишечника в Німеччині. Він розвивається в зв’язку із запаленням апендикса – червоподібного відростка сліпої кишки, який довгий час вважався марним. Насправді апендикс дуже важливий для стану імунної системи: відросток сліпої кишки містить корисні бактерії, які формують мікрофлору кишечника.

За словами головного лікаря загальної, судинної і вісцеральної хірургії в лікарні Св. Вінценца в Кельні Томаса Вільгельма, апендицит важливо правильно діагностувати і лікувати. При відсутності терапії можуть виникати небезпечні для життя наслідки. Так, одним з типових ускладнень нелікованого апендициту є розлитий гнійний перитоніт, запалення очеревини. При виникненні гострого апендициту затримка необхідного лікування на 48 годин чревата летальним результатом.

Лікар радить звернути увагу на наступні попереджувальні про апендицит ознаки.

  • Раптовий, сильний біль в животі в області вище пупка типова. Потім біль переходить в праву нижню частину живота.
  • Нудота.
  • Лихоманка.
  • Блювота.
  • Втрата апетиту.

“Якщо ви підозрюєте апендицит, слід звернутися безпосередньо до лікаря. При гострому запаленні червоподібний відросток повинен бути видалений якомога швидше. В іншому випадку ризик прориву апендикса значно зростає”, – попередив Томас Вільгельм.