Деякі продукти здатні надавати значний ефект на лібідо, інші навпаки підвищують його. На це звернули увагу спеціалісти.

Лібідо пов’язане з гормональним тлом, здоров’ям, способом життя та харчуванням, наголошують фахівці. Серед чоловіків проблеми з ерекцією частіше зустрічаються в осіб із зайвою вагою, у жінок надмірна вага теж відіграє негативну роль, на що вказала лікар-дієтолог Оксана Михальова.

Психотерапевт Ольга Багрій додала, що при вживанні тих чи інших продуктів відбувається вироблення певних гормонів, що здатне спричиняти приплив енергії і більш виражене бажання зайнятися сексом. Ударом для потягу можуть стати алкогольні напої, включаючи пиво. Живот, що формується у його любителів, веде до дефіциту тестостерону. Серед чоловіків по потенції б’є соя, де є фітоестрогени.

Михальова пояснює, що потяг посилюють цільнозернові злаки, овочі та фрукти у свіжому вигляді, морепродукти та риба. Як афродизіаки діють м’ясо птиці та деякі олії, що містяться, наприклад, в авокадо та горіхах. Позитивний ефект для лібідо мають шоколад, спеції та сухе вино.

Багрій уточнює, що лібідо пов’язане не лише з фізіологією, а й із психологією. Вбивати його можуть часті стреси, постійна втома, фізична активність, проблеми у відносинах та незадоволеність життям загалом. При таких станах продукти, що навіть підвищують потяг, виявляться марними і допоможуть хіба що підштовхнути бажання як «разову акцію». Іноді за великої тривалості проблеми краще проконсультуватися з лікарем.