Про користь періодичного 24-годинного голодування чули багато хто. Але чи справді це допомагає підтримувати здорову вагу? Щоб розібратися, важливо знати і про переваги, і ризики цієї популярної дієти.

Що означає періодичне голодування?

Це відмова від їжі протягом 24 годин один раз на тиждень. В інші дні можна їсти без обмежень. Вважається, що періодичне голодування підходить для схуднення, загального покращення здоров’я та профілактики хронічних захворювань, пише Fitnessvolt.com.

Як розпочати періодичне голодування?

Для періодичного голодування підійде кожен день тижня. Можна вибрати період часу, який найзручніше підходить для графіка та способу життя. Наприклад, це може бути час із 11:00 четверга до 11:00 п’ятниці. Ритм дієти: звичайне харчування протягом шести днів, а потім один день голодування і таке інше.

Читайте також:  3 способи вживання риби можуть призвести до хвороби серця та судин

Рекомендацій, скільки тижнів потрібно дотримуватися періодичного голодування, дослідники поки що не дають. Найкраще орієнтуватися на своє самопочуття.

Переваги періодичного голодування

Головний плюс цієї дієти, як показали деякі дослідження, це зниження ваги. Воно відбувається за рахунок двох факторів – дефіциту калорій та витрати накопичених жирових запасів. Декілька досліджень також показали, що періодичне голодування може допомогти покращити і зберегти пам’ять, підвищити навчання і розвинути когнітивні здібності.

Потенційні ризики періодичного голодування

Дієти натщесерце вважаються безпечними для здорової людини, проте є певні ризики. Так, голодування може викликати головний біль і дратівливість.

Хворим на цукровий діабет другого типу можна проводити голодування лише під наглядом лікаря та з обережністю, оскільки процес може суттєво збільшити ризик гіпоглікемії. Вагітним або жінкам, що годують, необхідно уникати дієт, оскільки їх організму потрібне постійне харчування для підтримки вагітності та процесу лактації. Підліткам теж краще уникати розвантажувальних дієт, оскільки їм потрібна постійна енергія для зростання та розвитку.

Читайте також:  Цей тип сніданку загрожує втратою м'язової маси