Секс робить позитивний вплив на багато сфер життя, включаючи шлюб, роботу, фізичні і когнітивні здібності. Ми зібрали десять доказів користі сексу для здоров’я чоловіків і жінок.

Покращує імунітет

Згідно з дослідженнями, опублікованими в «Психологічних звітах», заняття сексом один-два рази в тиждень сприяють зміцненню імунної системи.

Кліфорд Лоуелл, імунолог з Каліфорнійського університету, стверджує, що сексуально активні люди більше схильні до дії інфекційних агентів, але імунна система, реагуючи на них, виробляє більше імуноглобуліну A, який захищає наш організм від застуди і грипу.

Корисний для серця

Сексуальне збудження збільшує частоту серцевих скорочень, причому число ударів в хвилину досягає піку під час оргазму.

Дослідження, опубліковане в Американському журналі кардіології з участю чоловіків у віці від 50 років, показало, що у чоловіків, які мають статеві контакти не рідше двох разів на тиждень, ризик серцевих захворювань знижується на 45%.

Лікарі також стверджують, що захворювання серця не повинні впливати на вашу сексуальне життя. Серцеві напади рідко трапляються під час сексу, тому, якщо ваше захворювання стабілізувалося, немає причин для занепокоєння.

Знижує кров’яний тиск

Високий кров’яний тиск у чоловіків може призвести до еректильної дисфункції, а у жінок – знижує лібідо і інтерес до сексу.

Останні дослідження підтверджують інформацію про те, що секс допомагає знизити ризик високого кров’яного тиску, принаймні серед жінок.

Десять доказів користі сексу для здоров'я чоловіків і жінок.

Жінки у віці 57-85 років, які мають інтимні стосунки, менш схильні до гіпертонії. Однак, схоже дослідження за участю чоловіків показало, що представники сильної статі, які хоча б раз на тиждень вступали в статевий зв’язок, у два рази частіше мали проблеми з серцем, ніж сексуально неактивні чоловіки.

Знімає біль

Головний біль часто стає причиною відмови від сексу. Однак, не поспішайте приймати болезаспокійливі, неврологи виявили, що сексуальна активність може усунути деякі види головного болю.

Секс може усунути деякі види головного болю

Дослідники з Університету Мюнстера пояснюють це тим, що секс вивільняє велику кількість ендорфінів, які є природними болезаспокійливим засобом.

Знижує ризик раку передміхурової залози

Дослідження, проведене Майклом Лейцманном з Національного інституту раку в Бетесді, показало, що чоловіки, які еякулювали 21 раз в місяць і більше, на третину менше схильні до розвитку раку передміхурової залози, ніж чоловіки, які еякулювали від 4 до 7 разів на місяць.

Лейцман і його команда висунули ряд припущень про вплив еякуляції на здоров’я. Зокрема, їх цікавило, як збільшення еякуляції допомагає запобігти раку передміхурової залози.

Перша теорія полягає в тому, що часта еякуляція допомагає передміхуровій залозі позбутися від накопичених канцерогенів.

Друга передбачає, що регулярний дренаж рідини простати зупиняє розвиток кристалоїдних мікрокальцифікацій, які пов’язані з раком передміхурової залози.

Покращує сон

Вам важко спати по ночах? Секс може стати для вас ліками, які повернуть вам рекомендовані 7-9 годин сну на добу. Оргазм викликає прилив окситоцину, дофаміну і ендорфінів. Саме гормон окситоцин в поєднанні з пролактином, пов’язаний з відчуттям ситості і розслаблення, викликає почуття сонливості.

Знімає стрес

Стрес є причиною багатьох проблем зі здоров’ям: від головних болів, безсоння, м’язової напруги і розлади шлунка до більш важких станів, включаючи ослаблену імунну систему і хронічну депресію.

Секс допомагає зняти стрес

Дослідження, опубліковані в Psychosomatic Medicine, показали, що фізична або емоційна близькість у парах сприяє зниженню рівня стресу.

Підвищує розумову працездатність

Секс може поліпшити пам’ять, стимулюючи створення нових нейронів у гіпокампі – області мозку, яка бере участь у навчанні і запам’ятовуванні.

Збільшує тривалість життя

Американські вчені досліджували фокус-групу з 1000 чоловіків у віці від 45 до 59 років протягом 10 років. Виявилося, що ризик смерті на 50 відсотків нижче ніж у чоловіків, які частіше за інших відчувають оргазм.

Підвищує самооцінку

На додаток до всіх переваг фізичних, регулярний секс покращує емоційне здоров’я.

Дослідження за участю студентів, опубліковані в журналі «Соціальна психологія і наука про особистість», показали, що сексуально активні молоді люди відрізнялися кращими показниками фізичного і емоційного здоров’я порівняно з тими, у кого статевого контакту не було.

В іншому дослідженні, жінки з високою самооцінкою повідомляли про більш задовільний секс, в тому числі про наявність більшої кількості оргазмів.

Однак незважаючи на те, що секс є досить приємним та захоплюючим заняттям, важливо не забувати про його безпеку. Це допоможе знизити ризик зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом, а також уникнути незапланованої вагітності.

Джерело: Likar.info