Іспанський дієтолог Айтор Санчес вважає популярну думку про користь вживання води з лимоном натщесерце недостовірним. Всі ефекти, включаючи виведення токсинів, поліпшення травлення, підвищення енергії, боротьби з онкологічними захворюваннями, перебільшені.

– Що стосується здатності води з лимоном виводити токсини, то зазначу, що процеси детоксикації організму залежать від функціонування органів — печінки і нирок, а не від дієти, — зазначив медик.

Напій навряд чи здатний поліпшити стан імунітету і вже тим більше позбавити від ризику захворіти на рак, додав він.

Більш того, вода з лимоном натщесерце може зашкодити здоров’ю, наприклад, привести до ерозії зубної емалі. Лікар підкреслив, що поліпшення здоров’я залежить від багатьох факторів, наприклад, відсутності шкідливих звичок, підвищення фізичного навантаження, правильного харчування і так далі.

Також напій може бути протипоказаний при підвищений кислотності шлунка.

Проте Санчес вважає, що вода з лимоном може стати менш шкідливою альтернативою солодкої газованої води, яку взагалі не варто пити. Але чекати будь-якого цілющого ефекту від цього напою не варто, нагадав лікар.

Традиційно вважається, що вживання води з лимоном насичує організм вітаміном С, допомагає травленню, прискорює обмін речовин і підвищує загальний тонус організму.

Відомо, що імунітет відображає загальний стан здоров’я, сили організму — чим міцніше здоров’я, тим краще імунітет. Все, що зміцнює здоров’я, зміцнює імунітет. Це режим дня, фізичні навантаження, режим сну і відпочинку, перемикання діяльності, уникнення перевтоми, відпочинок, спорт, загартовування.