Що таке анаболічні стероїди, як вони діють, і чим небезпечні? Чи існують легальні стероїди, і чи правда, що всі зірки бодібілдингу їх приймають?

Стероїди – погано чи добре?

Більшість препаратів, що вважаються стероїдами, розроблялися для цілком певних медичних цілей. У кращому випадку – це протидія втрати м’язів у хворих на ВІЛ або у лежачих хворих, в гіршому – набір маси тваринами типу коней.

Очевидно, що ветеринарні препарати, не призначені для людей, не тестуються на безпеку і відсутність наслідків саме для людей. Навіть якщо препарати і працюють, це зовсім не говорить про те, що вони нешкідливі, або наслідки легко переборні.

Як працюють стероїди?

По-перше, анаболічні стероїди підвищують здатність організму засвоювати протеїн з їжі і будувати з нього м’язову масу, по-друге, стероїдні препарати підвищують рівень витривалості, що дозволяє тренуватися частіше й інтенсивніше .

Всупереч поширеній думці, прийом стероїдів не викликає росту м’язів сам по собі, і вимагає серйозних фізичних тренувань і посиленого харчування. Але очевидно, що по закінченню прийому позитивний ефект пропадає, або заміщається на негативний.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Психологічна залежність

Багато людей вирішуються використовувати стероїди, сподіваючись, що один «маленький курс» не зіпсує здоров’я, а також вивчивши рекомендації про те, як мінімізувати наслідки. Вони проходять курс, отримують результат, але … більше не можуть зупинитися.

Проблема полягає в тому, що після швидкого набору м’язів ці м’язи так само швидко йдуть, що викликає серйозну депресію і змушує проходити курс знову і знову. Стероїди – як наркотик, і спробувавши один раз вкрай складно відмовитися.

Наслідки прийому стероїдів

Смішно читати відгуки 22-річного хлопця, який стверджує, що він приймав стероїди, але без наслідків для здоров’я. Реальні наслідки виявляться через десятки років – подивіться на зірок бодібілдингу, і дайте відповідь, чи хочете ви так виглядати в 45.

Нижче наведені лише деякі можливі наслідки прийому стероїдів: вугрова висипка на обличчі і на тілі, передчасне облисіння, підвищення тиску, збільшення сосків і грудей у чоловіків, імпотенція, напади люті і агресії, депресія.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Програми зірок бодібілдингу

Часто новачки помиляються, намагаючись тренуватися так, як займалися професіонали бодібілдингу, і вірячи, що результат отриманий виключно тренуваннями. Але правда в тому, що зірки бодібілдингу семидесятих брали кілограми хімії.

Арнольд Шварценеггер визнав, що він вживав стероїдні препарати (3), а багато інших атлетів тихо померли від хвороб, пов’язаних з нетиповим зростанням внутрішніх органів (наприклад, серця). Заперечувати, що вони вживали стероїди – нерозумно.

«Класична» програма тренувань

Три тренування в тиждень, опрацювання окремих груп м’язів за схемою «пн-спина, груди-ср, пт-ноги», що включає 10-12 вправ на кожне тренування, а також ізолюючі вправи на ікри і передпліччя – типова хімічна програма.

Навіть якщо спортсмени на стероїдах набирали на цій програмі м’язову масу (хоча її вони набирали б з будь-якими тренуваннями), більшість з них починали свої тренування зовсім з інших програм. Запам’ятайте, що ця програма не працює для новачків.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Легальні стероїди

Численні інтернет-форуми рясніють рекламою «легальних стероїдів» і «легальних гормонів росту» – але не будьте так наївні. У кращому випадку, вам продадуть пустушку, яка не зробить ні шкоди, ні користі. У гіршому – ви зіпсуєте собі здоров’я.

Новачкові, який тільки почав займатися, необхідно думати не про стероїди, а про техніку тренувань і харчування. Дотримання ряду правил дозволяє природним чином включити механізми вироблення організмом гормонів, відповідальних за ріст м’язів.

Прийом стероїдів дуже небезпечний. Якщо наслідки не проявилися через три дні або три місяці, це зовсім не означає, що вони не виявляться зовсім. Більшість зірок бодібілдингу використовували стероїди, за що поплатилися здоров’ям в зрілому віці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИ ШКІДЛИВИЙ ПРОТЕЇН?

4 МАРНИХ ДОБАВКИ ДЛЯ РОСТУ М’ЯЗОВОЇ МАСИ

ОБЛИСІННЯ І СПОРТ