Прості продукти, які допоможуть уникнути нестачі важливого вітаміну.

Вітамін D виробляється в організмі під дією сонячного світла, але взимку ми відчуваємо його брак. Тому особливо важливо включити в меню продукти, які заповнять дефіцит.

Як показують дослідження, вітамін D важливий, в тому числі і для профілактики коронавірусу, а також його важкого перебігу. У багатьох хворих виявляють його дефіцит, я сильну нестачу вітаміну пов’язують з підвищеним ризиком розвитку важкої форми.

Взимку особливо важливо включати в раціон багаті вітаміном D продукти. Варто звернути увагу на жирну морську рибу і ікру — лосів, тріски, оселедця. В одній порції лосося може бути до 70% денної норми. Ще одна дуже багата цим вітаміном риба-тунець. Шматочок в 120 грамів дасть більше третини добової норми.

Читайте також:  Чи правда звіробій так корисний, як прийнято вважати

Багато вітаміну D міститься в яєчних жовтках. В одному великому жовтку близько 10% добової норми, а якщо додати до яєць молоко, наприклад, зробити омлет, то вітаміну D Ви отримаєте ще більше, оскільки в молоці він теж міститься. В одній склянці молока нормальної жирності близько 15% добової норми.

Також варто звернути увагу на субпродукти, на зразок яловичої печінки. У печінці теж багато вітаміну D, хоча занадто захоплюватися цим продуктом не рекомендується через його високу жирність.

З рослинних джерел найбільше вітаміну D в грибах, особливо в білих, а також в печерицях.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News