Дієтолог Наталія Лазуренко: питво чаю та зниження ризику розвитку діабету ніяк не пов’язані.

Дієтолог скептично висловилася про здатність чаю запобігати діабету, хоча нерідко можна почути, що той самий чорний чай допомагає виводити надлишки глюкози, що є в крові. Експерт визнала міфом твердження про користь чаю у захисті від діабету і наголосила, що між вживанням напою та скороченням ризику цього захворювання прямого зв’язку немає.

За словами Лазуренка, чай насамперед впливає на судини та кров’яний тиск. Маючи тонізуючу властивість, він стимулює судинну активність і серцевий ритм, підвищує артеріальний тиск. Але питво чаю не безпосередньо впливає на вміст цукру в крові або на здатність організму засвоювати інсулін. Вживання напою не слід розглядати як профілактику інсулінорезистентності, переконана дієтолог.

Читайте також:  Лікар назвала незвичайний спосіб вибрати ідеальне взуття без примірки

«Немає жодного зв’язку між питтям чаю та ризиком розвитку діабету, подібні заяви – це міф», – сказала Наталія Лазуренко.

У той же час експерт припускає, що якщо люди відмовляться від звички пити чай з чимось солодким або іншою їжею і нічого не додаватимуть у напій, їх показники рівня цукру в крові та викиду інсуліну покращаться. Чай корисний лише якщо він без цукру та інших добавок, наголосила дієтолог.