Печінка – унікальний орган, здатний до регенерації. Але, крім того, це життєво важливий орган, проблеми з яким смертельно небезпечні.

Найочевидніша ознака порушення роботи печінки це жовтуватий відтінок шкіри. Також жовтіти може склера очей і слизові. Часто таке називають “жовтяницею”. Найчастіше жовтяниця виникає при серйозних ураженнях печінки, таких як гепатити і цироз через надлишок білірубіну в організмі.

Через порушення роботи печінки може виникати біль у правій частині живота, а також набряк через скупчення рідини в черевній порожнині або збільшення печінки в розмірах. Також може виникати набряк ніг.

При проблемах з печінкою сеча може набувати темний колір. Це, як і жовтяниця, ознака надлишку білірубіну в організмі.

Хвора печінка може «реагувати» на певні продукти. Наприклад, після трапези з великою кількістю жирів може виникати біль і тяжкість в животі. Втім, це досить розмитий симптом, так як після рясного застілля навіть абсолютно здорові люди іноді стикаються з неприємними симптомами.

Так як печінка відповідає за знешкодження токсинів, то при порушенні її діяльності можуть з’являтися симптоми, пов’язані з токсинами. Наприклад, запалення на шкірі і навіть лихоманка.