Лікар-отоларинголог розповів про ті причини, які в масовому порядку псують слух людям в наші дні.

Лікар-отоларинголог Володимир Зайцев розповів про те, що проблеми зі слуховим апаратом – це справжній бич сучасних людей. Їх слух і мозок постійно відчувають на собі вплив гучних звуків із зовнішнього середовища – особливо актуальна ця проблема для жителів мегаполісів та індустріальних районів, а також тих місць, які розташовані поблизу жвавих трас, залізничних шляхів, аеропортів. На думку лікаря, людям необхідно вживати якісь заходи захисту для свого слуху-бездіяльність в цьому випадку набагато небезпечніше.

Відмова від захисних навушників і берушей. Фахівець повідомив: якщо протягом дня людини супроводжує шум, то йому слід обов’язково користуватися захисними шумозаглушуючими навушниками і берушами. Якщо цього не робити, то постійна дія шуму викличе незворотні пошкодження у вухах ворсинок, що працюють як рецептори слуху.

Читайте також:  Вісім ознак раку легень можуть виникнути за півроку до діагнозу

Ватяні палички. До 4% випадків пошкодження барабанної перетинки – це інциденти із застосуванням ватних паличок. Лікар-отоларинголог зауважив, що навіть невелика травма барабанної перетинки може пошкодити кісточки у вусі, через що неминуче почне псуватися слух. Крім того, залазячи в вухо стороннім предметом, людина ризикує подряпати вушний канал і спровокувати розвиток інфекції через проникнення бактерій в виникле пошкодження.

Вушні краплі. Самолікування – ще одна поширена причина проблем зі слухом. Лікар застеріг: самовільне використання вушних крапель, які продаються без рецепта, цілком здатне виявитися причиною глухоти. При виникненні проблем з вухами, вушних інфекцій насамперед необхідно проконсультуватися з лікарем – ще до прийому всяких ліків, підкреслив Зайцев.

Читайте також:  Дефіцит цього вітаміну збільшує ризик смертельних хвороб серця

Фахівець пояснив, що іноді в барабанній перетинці утворюється розрив, який може бути наслідком багатьох обставин. Перш ніж почати користуватися будь-якими засобами, потрібно дати лікарю можливість перевірити, чи немає в перетинці подібних розривів – інакше наслідки можуть виявитися дуже важкими.

Джерело: МедікФорум